Skip to main content

OPT – działania w czasie epidemii

Dziś, w dobie koronawirusa, organizacje pozarządowe – podobnie jak wiele firm i przedsiębiorców – znalazły się w trudnej sytuacji. Znaczna część III sektora, w tym nasza Fundacja, na co dzień działała w bezpośrednim kontakcie z lokalną społecznością, jednak czas pandemii ten kontakt uniemożliwił.

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczestników i prowadzących, z dniem 11 marca działania bezpośrednie w Otwartych Pracowniach Twórczych zostały zawieszone. Nowa sytuacja wymagała od nas nowego podejścia oraz przygotowania techniczno-organizacyjnego. Zdecydowaliśmy się na prowadzenie części działań w formie online. Grupa z Pracowni Fotograficznej rozpoczęła spotkania wirtualne na webinarach. Planowane jest wdrożenie spotkań w okresie wakacji letnich dla grup dziecięcej i młodzieżowej z Pracowni Rysunku i Malarstwa – z zachowaniem zasad bezpieczeństwa!

Zaś Adam Kopiec – prowadzący Pracownię Modelarską oraz Pracownię Grafiki Warsztatowej, przygotował serię filmów instruktażowych KROK PO KROKU. Pierwsza seria 4 odcinków pn. „Jak wykonać imitację piaskowca” dotyczy procesu od przygotowania tworzywa w postaci styropianu, obrobienia go, utwardzenia, przygotowania odpowiednich kolorów, aż po sposoby malowania go na ścianie. Przedstawionych zostaje wiele podstawowych technik pracy z materiałem i narzędziami.

Druga propozycja dotyczy jednej z technik grafiki warsztatowej – „Linoryt”, gdzie pokazany jest proces od przysłowiowej kuchni – począwszy od przygotowania matrycy, wycinania w niej motywu graficznego, poprzez odbijanie matrycy metodami domowymi, aż po użycie profesjonalnej prasy graficznej.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do obejrzenia i zapoznania się z przygotowanym materiałem dostępnym w aktualnościach na www.openlab.glogow.pl

Jesteśmy również na Facebooku!
https://www.facebook.com/OPENLABglogowPL

Działania pn. „OPENLAB – Otwarte Pracownie Twórcze” od kilku już lat koordynowane są przez Fundację Lokalnych Inicjatyw Społecznych w Głogowie i sukcesywnie wspierane finansowo z budżetu Gminy Miejskiej Głogów.

2020, działania online, epidemia, koronawirus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.