Mamy przyjemność, choć na razie wirtualną, przedstawić Państwu nową pracownię i prowadzącą:

    OTWARTA PRACOWNIA KRAWIECKA

     KRAWIECTWO

ANNA KUCZAŁA

     PONIEDZIAŁEK 17.00 // GRUPA OTWARTA 16+

Zapraszamy serdecznie na spotkanie organizacyjne - 01.10.2018 - godz. 17.00 - Perseusza 13 !

Start: poniedziałek 08.10.2018 - godz. 17.00

Propozycja zajęć dla osób pragnących projektować niepowtarzalne kreacje i dodatki. Żyjemy w czasach konsumpcjonizmu …zalewa nas fala odzieży z Chin o słabej jakości, o powtarzających się i mało kreatywnych fasonach. Na co dzień wiele osób myśli o tym, aby wprowadzić do swojej garderoby coś unikatowego, nietuzinkowego – zapraszamy na warsztaty! Proponujemy edukację na temat mody w artystycznym znaczeniu tego słowa. Praktyczne warsztaty, które zachęcą i zmobilizują uczestniczki do projektowania, szycia i indywidualnego myślenia o modzie. Te zajęcia poszerzą modowe horyzonty i urozmaicą estetyczną prezencję głogowianek 😉

Tematyka warsztatów obejmuje:  ubranie jako język mody; rysunek żurnalowy (ilustracja mody); kolory w modzie i ich emocje; łączenie kolorów; dopasowywanie kolorystyki ubioru do urody; tkaniny i ich dobór; trendy w modzie; szycie artystyczne strojów wieczorowych; korygowanie wad sylwetki ubiorem oraz właściwym doborem kolorystyki; projektowanie ubrań dla dzieci.

Wakacyjna przerwa

Serdecznie informujemy, że nastała przerwa wakacyjna w działaniach OpenLAB. Prace we wszystkich pracowniach ustały na rzecz wypoczynku zarówno prowadzących jak i uczestników. Wszystkim czytelnikom tego posta życzymy pięknego lata!

We wrześniu 2018 otwarta zostanie ponowna rekrutacja – zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy!

 

 

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty odbywają się w siedzibie Stowarzyszenia SZANSA przy ul Perseusza 13 w Głogowie (zejście w dół).

Update 2018

W roku 2017 powstał pomysł na zaadoptowanie przestrzeni Om Studio przy Perseusza 13 na otwarte pracownie twórcze. Pomysł został wsparty dotacją z budżetu Gminy Miejskiej Głogów. Łącznie w 2017r. z warsztatów (ekostolarka, robotyka, malarstwo i rysunek, fotografia, eko-design) skorzystało ok. 80 osób w różnym wieku. W ramach różnych działań odbyły się warsztaty dla dzieci, seniorów, młodzieży i czynnych zawodowo osób dorosłych. W roku obecnym 2018 projekt OpenLab dostał również  dofinansowanie z budżetu naszej Gminy. Oprócz podstawowych środków finansowych, wspomniana przestrzeń doczekała się wymiany stolarki okiennej, a już niebawem doczekamy się wymiany drzwi wejściowych. Czynimy więc sporo w kierunku poprawy warunków. Podejmowane są próby pozyskania dodatkowych środków finansowych czy darowizn.

Obecnie w OpenLAB miejsce znajdują:

  • pracownia EKO DESIGN (stolarnia + lakiernia) – tu realizowana jest idea UPCYKLINGU, czyli przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej, artystycznej, użytkowej
  • pracownia plastyczna – MALARSTWO I RYSUNEK
  • pracownia FOTOGRAFICZNA
  • pracownia KRAWIECKA (w trakcie tworzenia, nie wyposażona)
  • sale prób dla 5 ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH

Program pracowni w ramach nieodpłatnych warsztatów ustalany jest przez prowadzących w porozumieniu z uczestnikami.

Osoby chcące wesprzeć nasze działania w każdym zakresie zapraszamy do kontaktu:

+48 76 832 18 04
openlab@OPENLAB.glogow.pl

HARMONOGRAM

ZAPISY

2017-10-14 Spotkanie organizacyjne Dariusz Mikołajewicz Pracowania Fotografii Otwarte Pracownie Twórcze OpenLAB.glogow.pl 01

Nowa pracownia w OpenLAB.glogow.pl: FOTOGRAFIA

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie organizacyjne z osobami zainteresowanymi uczestnictwem w zajęciach warsztatowych z obszaru fotografii. Ukonstytuowały się 2 grupy, które będą miały zajęcia w soboty: 8.00-12.00 oraz 12.-16.00.

2017-10-14 Spotkanie organizacyjne Dariusz Mikołajewicz Pracowania Fotografii Otwarte Pracownie Twórcze OpenLAB.glogow.pl 02 2017-10-14 Spotkanie organizacyjne Dariusz Mikołajewicz Pracowania Fotografii Otwarte Pracownie Twórcze OpenLAB.glogow.pl 01


Kilka słów o prowadzącym:

DARIUSZ MIKOŁAJEWICZ – fotograf, grafik, studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej,

Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi wydział operatorski kierunek fotografia jak i w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie kierunek: grafika o specjalności projektowanie graficzne.

Kilkunastoletnia praca dla mediów.  Pracę z mediami zaczął jeszcze jako „wolny strzelec” była to ówcześnie największa gazeta regionalna Express Zachodni. Następnie pracował na etacie w gazecie Sami i Tygodniku Głogowskim. Współpracował i publikował w takich gazetach jak: Gazeta Lubuska, Konkrety, Słowo Polskie, Gazeta Wrocławska, Newsweek Polska. Po wyspecjalizowaniu się w fotografii sportowej współpracował na stałe z: Słowem Sportowym, Sportem, Przeglądem Sportowym, Za Trzy, Basket. Współpracował z portalem Radio Elka.

Fotografia. Uczestnik wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Odznaczony przez Prezydenta Miasta Głogowa medalem „1000 letni Głogów” za działalność fotograficzną. Jego fotografie posłużyły do produkcji dziesiątek wydawnictw, stron internetowych, katalogów i kalendarzy.

Poligrafia i reklama. Od prawie ćwierć wieku zajmuję się różnego rodzaju działalnością związaną z drukiem i poligrafią. Wykonał dziesiątki publikacji typu książki, foldery, gazety, plakaty itp.

Działalność edukacyjna. Od kilku lat przy Miejskim Ośrodku Kultury prowadził zajęcia z fotografii dla zaawansowanych i początkujących, obecnie naucza fotografii  i projektowania kampanii reklamowych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Głogowie. Prowadzi szkolenia z fotografii analogowej gdzie uczestnicy mogą nauczyć się starych technik fotograficznych (klasycznych jak i szlachetnych). Prowadzi  pogadanki fotograficzne dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.


Niezdecydowanych zapraszamy do zapisów 😉

2017-10-14 Spotkanie organizacyjne Dariusz Mikołajewicz Pracowania Fotografii Otwarte Pracownie Twórcze OpenLAB.glogow.pl SLIDE

  • 1
  • 2