Skip to main content

Zespół OpenLAB Głogów


OpenLAb Głogów to organizacja skupiająca artystów, wytórców, hobbystów techniki, a także architektów i projektantów cyfrwych z celem tworzenia wspólnych projektów poprzez współpracę różnych grup posiadających różny stopień biegłości w danych dziedzinach. Tworzymy w ten sposób pasję i bierzemy czynny udział w nauczaniu.

Dariusz Mikołajewicz

Fotograf, grafik, studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi wydział operatorski kierunek fotografia jak i w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie kierunek: grafika o specjalności projektowanie graficzne.

Adam Kopiec

Artysta grafik, plastyk. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie na kierunkach grafika i multimedia w reklamie oraz projektowanie graficzne. Dyplom magisterski z grafiki warsztatowej uzyskał na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu pod opieką prof. Przemysława Tyszkiewicza. Jego prace z sukcesami startowały w wielu konkursach graficznych w Polsce oraz w europie. Uczestnik licznych międzynarodowych warsztatach graficznych zarówno jako uczestnik jak i prowadzący. Szereg wystaw w Polsce, Rosji, Ukrainie. Specjalizuje się w grafice warsztatowej i rysunku tradycyjnym. Zawodowo pracuje jako plastyk, gdzie swoje talenty wykorzystuje do wykonywania scenografii teatralnych, operowych, ekspozycji muzealnych, ekspozycji wystawienniczych prezentowanych w czasie targów, tworzenie rzeźb, imitacji powierzchni (marmur, kamień, rdza, metale itd), tworzenie obiektów reklamowych.

Urszula Zygiel

artysta plastyk; absolwentka Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (specjalność: Malarstwo w architekturze). Trener młodzieżowy. Animator NGO. Współinicjatorka Festiwalu Sztuk Cyrkowych „Altergrawitacja” w Toruniu. Współorganizatorka głogowskiego Festiwalu Kultury Ulicznej GLOGOFF Street Jam. Koordynatorka happeningów plastycznych pn. „Miasto Mówi”, w ramach których powstał szereg projektów (murali) związanych z ze sztuką miejską w Głogowie. Współorganizatorka wystaw i plenerów. Prowadzi kursy, zajęcia i warsztaty zarówno z grupami dziecięcymi jak i z młodzieżą. Z pasją wspiera różnorakiego typu inicjatywy kulturalne i społeczne. Prowadzi swoją własne studio graficzne, w którym realizuje różnorakie projekty. Eksperymentuje z instalacją.

Łukasz Zygiel

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco.

Zostań prowadzącym

Jeśli interesujesz się sztuką, wytwórstwem, architekturą, techniką oraz ogólnie ruchem Do It Yourself (DIY) skonatkuj się z nami i dołącz do naszego zespołu!


OpenLAB to przestrzeń dla osób kreatywnych mieszcząca się na ok. 500m2. Wierzymy w ducha współpracy i różnorodności – nasi członkowie m.in. tworzą muzykę, robią zdjęcia i uczą się pracy z obrazem, produkują prototypy 3d i elementy scenografii czy dekoracji, rysują, malują, szyją, projektują zielone instalacje i murale w przestrzeni miasta, zajmują się grafiką i tworzą e-usługi w przestrzeni Internetu.

Możesz do nas dołączyć i korzystać z inspirującego przepływu energii między materią a przestrzenią wirtualną pracując nad swoimi projektami. Możesz też znaleźć tu partnerów i sprzęt do rozwinięcia swoich pomysłów, uczestniczyć w licznych warsztatach, spotkaniach, czy konferencjach lub wykorzystać naszą przestrzeń do organizacji własnego wydarzenia.

Jeśli masz swoją pasję i jesteś gotowa/y podzielić się nią z innymi – u nas znajdziesz przestrzeń dla swoich działań i okazję do realizacji zajęć z adeptami sztuki, w której Ty czujesz się pewniej.

Czego oczekujemy

Do współpracy z naszą fundacją, która realizuje projekt Otwarte Pracownie Twórcze (warsztatowe zajęcia z dziećmi / młodzieżą / dorosłymi), poszukujemy osoby do prowadzenia zajęć twórczych w ramach swojej własnej Pracowni.

Co oferujemy

 • zatrudnienie na podstawie umowy zlecenie w ilości 64-128h w ramach realizowanego programu na rok 2019
 • własną przestrzeń do pracy – nasza siedziba blisko 500m2
 • wsparcie organizacyjne, logistyczne i promocyjne
 • możliwość realizacji dodatkowych warsztatów na zasadach komercyjnych
 • stopniowe wyposażanie pracowni (w ramach pozyskiwanych środków)

Kluczowe obowiązki

 • samodzielne prowadzenie bloku tematycznego zgodnie z założeniami programu rocznego pracowni oraz zgodnie z zachowaniem przepisów (regulamin)
 • wzajemna współpraca z pozostałymi instruktorami

Osoba, której szukamy powinna przede wszystkim czerpać radość z obcowania z ludźmi i spełniać poniższe wymagania:

 • Poczucie estetyki, kreatywność, umiejętność pracy w grupie
 • Doświadczenie w prowadzeniu zajęć warsztatowych z wybranego zakresu – w oparciu o pasje/zainteresowania własne Prowadzącego (z zakresu stolarstwa, witrażu, metaloplastyki, eko-design, rękodzieło, plastyka, muzyka; itp. – wymagane posiadanie danej umiejętności)
 • Wysoka kultura osobista, otwartość, kreatywność, odpowiedzialność, duża empatia, cierpliwość, umiejętność pracy w zespole
 • Preferowane wykształcenie wyższe (kierunki pedagogiczne i/lub artystyczne) lub kurs pedagogiczny
 • Mile widziane doświadczenie w pracy z dziećmi / młodzieżą / dorołsymi / seniorami
Czekamy na twój kontakt – spotkajmy się i porozmawiajmy!