
Grafika warsztatowa wystartowała
Kolejna grupa ruszyła z zajęciami. W ostatnich tygodniach wystartowały zajęcia w pracowni modelarskiej, a równolegle ruszyły zajęcia z grafiki warsztatowej.
Sucha igła to pierwsza technika jaką poznają adepci grafiki warsztatowej. To jedna z technik druku wklęsłego, w której grafikę za pomocą stalowej igły wyrysowuje się na wypolerowanej płytce (miedź, cynk, mosiądz). Po starannym nałożeniu farby, wykonuje się odbitki, które noszą charakter ołówkowego szkicu. Uczestnicy mieli okazję wykonać matrycę wykonaną w tej technice. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z etapu dobijania matryc.






Następną techniką jaką poznają uczestnicy zajęć w pracowni grafiki warsztatowej w OpenLAB jest linoryt.
GRAFIKA WARSZTATOWA
Wypukły, wklęsły, płaski czy sitowy? Druk niebanalny, odbitki niepospolite, czyli ręczne i praktyczne techniki (może tajniki?) warsztatowej grafiki.

Prowadzi: Adam Kopiec
Artysta grafik, plastyk. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie na kierunkach grafika i multimedia w reklamie oraz projektowanie graficzne. Dyplom magisterski z grafiki warsztatowej uzyskał na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu pod opieką prof. Przemysław Tyszkiewicz. Jego prace z sukcesami startowały w wielu konkursach graficznych w Polsce oraz w europie. Uczestnik licznych międzynarodowych warsztatach graficznych zarówno jako uczestnik jak i prowadzący. Szereg wystaw w Polsce, Rosji, Ukrainie. Specjalizuje się w grafice warsztatowej i rysunku tradycyjnym. Zawodowo pracuje jako plastyk, gdzie swoje talenty wykorzystuje do wykonywania scenografii teatralnych, operowych, ekspozycji muzealnych, ekspozycji wystawienniczych prezentowanych w czasie targów, tworzenie rzeźb, imitacji powierzchni (marmur, kamień, rdza, metale itd), tworzenie obiektów reklamowych.
Zapraszamy!