OPENLAB video slide GRAFIKA WARSZTATOWA Linoryt krok po kroku

Pierwszy odcinek warsztatu online „Linoryt – krok po kroku” już dostępny!

Prezentujemy przygotowany przez Adama Kopca drugi warsztat online – tym razem z grafiki warsztatowej „Linoryt – krok po kroku”.

Przedstawiamy Wam kilka krótkich filmów poświęconych grafice warsztatowej, a konkretniej proces wykonania prostego projektu w technice graficznej jaką jest linoryt.

Pokazujemy tę technikę od kuchni – począwszy od przygotowania matrycy, wycinania w niej waszego motywu graficznego, poprzez odbijanie matrycy metodami domowymi, aż po użycie profesjonalnej prasy graficznej.

Dzięki temu krótkiemu warsztatowi dowiecie się jak wykonać własną pracę w technice linorytu.~Niezbędne akcesoria: marker (czarny lub kolor), gumowy wałek, dłutko do linorytu,  linoleum,  papier ścierny,  benzyna ekstrakcyjna oraz czyściwo (zwykła miękka szmatka). W pierwszym filmie Adam opowiada o tym co jest potrzebne 😉

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka z tej serii:

Odcinek 1z4:
W pierwszej części Adam opowiada o linorycie. Linoryt to technika druku wypukłego, która nie wymaga od was dużych nakładów sprzętowych. Potrzebujecie tylko kawałka linoleum, dłutka do wycinania wzoru graficznego i… do dzieła :). Dowiecie się  jak przygotować takie linoleum, jakie narzędzia są wam potrzebne aby zacząć.

Kolejne będziemy publikować co tydzień.


ZOBACZ WARSZTAT ONLINE

Zapraszamy do działania!


Prowadzi: Adam Kopiec
Artysta grafik, plastyk. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie na kierunkach grafika i multimedia w reklamie oraz projektowanie graficzne. Dyplom magisterski z grafiki warsztatowej uzyskał na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu pod opieką prof. Przemysław Tyszkiewicz. Jego prace z sukcesami startowały w wielu konkursach graficznych w Polsce oraz w europie. Uczestnik licznych międzynarodowych warsztatach graficznych zarówno jako uczestnik jak i prowadzący. Szereg wystaw w Polsce, Rosji, Ukrainie. Specjalizuje się w grafice warsztatowej i rysunku tradycyjnym. Zawodowo pracuje jako plastyk, gdzie swoje talenty wykorzystuje do wykonywania scenografii teatralnych, operowych, ekspozycji muzealnych, ekspozycji wystawienniczych prezentowanych w czasie targów, tworzenie rzeźb, imitacji powierzchni (marmur, kamień, rdza, metale itd), tworzenie obiektów reklamowych.

pracownia grafiki warsztatowej, warsztaty, wartsztat online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


© 2011-2019 FLIS.org.pl, Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja: Zygiel.com