Skip to main content
OPENLAB video slide GRAFIKA WARSZTATOWA Linoryt krok po kroku

Pierwszy odcinek warsztatu online „Linoryt – krok po kroku” już dostępny!

Prezentujemy przygotowany przez Adama Kopca drugi warsztat online – tym razem z grafiki warsztatowej „Linoryt – krok po kroku”.

Przedstawiamy Wam kilka krótkich filmów poświęconych grafice warsztatowej, a konkretniej proces wykonania prostego projektu w technice graficznej jaką jest linoryt.

Pokazujemy tę technikę od kuchni – począwszy od przygotowania matrycy, wycinania w niej waszego motywu graficznego, poprzez odbijanie matrycy metodami domowymi, aż po użycie profesjonalnej prasy graficznej.

Dzięki temu krótkiemu warsztatowi dowiecie się jak wykonać własną pracę w technice linorytu.~Niezbędne akcesoria: marker (czarny lub kolor), gumowy wałek, dłutko do linorytu,  linoleum,  papier ścierny,  benzyna ekstrakcyjna oraz czyściwo (zwykła miękka szmatka). W pierwszym filmie Adam opowiada o tym co jest potrzebne ;)

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka z tej serii:

Odcinek 1z4:
W pierwszej części Adam opowiada o linorycie. Linoryt to technika druku wypukłego, która nie wymaga od was dużych nakładów sprzętowych. Potrzebujecie tylko kawałka linoleum, dłutka do wycinania wzoru graficznego i… do dzieła :). Dowiecie się  jak przygotować takie linoleum, jakie narzędzia są wam potrzebne aby zacząć.

Kolejne będziemy publikować co tydzień.


ZOBACZ WARSZTAT ONLINE

Zapraszamy do działania!


Prowadzi: Adam Kopiec
Artysta grafik, plastyk. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie na kierunkach grafika i multimedia w reklamie oraz projektowanie graficzne. Dyplom magisterski z grafiki warsztatowej uzyskał na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu pod opieką prof. Przemysław Tyszkiewicz. Jego prace z sukcesami startowały w wielu konkursach graficznych w Polsce oraz w europie. Uczestnik licznych międzynarodowych warsztatach graficznych zarówno jako uczestnik jak i prowadzący. Szereg wystaw w Polsce, Rosji, Ukrainie. Specjalizuje się w grafice warsztatowej i rysunku tradycyjnym. Zawodowo pracuje jako plastyk, gdzie swoje talenty wykorzystuje do wykonywania scenografii teatralnych, operowych, ekspozycji muzealnych, ekspozycji wystawienniczych prezentowanych w czasie targów, tworzenie rzeźb, imitacji powierzchni (marmur, kamień, rdza, metale itd), tworzenie obiektów reklamowych.

pracownia grafiki warsztatowej, warsztaty, wartsztat online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.