Skip to main content

Jest naszą misją aby wydobyć twoją ukrytą kreatywność.

Od 2006 roku działamy na rzecz społeczności lokalnej Głogowa i okręgu miedziowego. Promujemy ideę „zrób to sam”, rzemiosło, edukację nieformalną i zrównoważony rozwój. Prowadzimy warsztaty i spotkania z zakresu edukacji artystycznej, partycypacji społecznej, aktywności obywatelskiej, projektowania, tradycyjnych technik rzemieślniczych jak i nowych technologii.

Zespół OpenLAB Głogów


OpenLAb Głogów to kolektyw skupiający artystów, wytwórców, architektów i projektantów z celem tworzenia wspólnych projektów poprzez współpracę różnych grup posiadających różny stopień biegłości w danych dziedzinach. Tworzymy w ten sposób pasję i bierzemy czynny udział w nauczaniu.

Dariusz Mikołajewicz

Fotograf, grafik; studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi wydział operatorski kierunek Fotografia jak i w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie, kierunek Grafika o specjalności Projektowanie Graficzne.

OpenLAB-Głogów-Krystyna-Bogacz

Krystyna Bogacz

Artysta, plastyk. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Działalność artystyczna w Głogowie to prowadzenie Pracowni 45 w Miejskim Ośrodku Kultury. Prowadzi warsztaty artystyczne z dziećmi i z młodzieżą.

Adam Kopiec

Artysta, grafik, plastyk. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie na kierunkach Grafika i Multimedia w Reklamie oraz Projektowanie Graficzne. Dyplom magisterski z Grafiki Warsztatowej uzyskał na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu pod opieką prof. Przemysława Tyszkiewicza. Jego prace z sukcesami startowały w wielu konkursach graficznych w Polsce oraz w Europie. Uczestnik licznych międzynarodowych warsztatów graficznych. Szereg wystaw w Polsce, Rosji, Ukrainie. Specjalizuje się w grafice warsztatowej i rysunku tradycyjnym. Zawodowo pracuje jako plastyk, gdzie swoje talenty wykorzystuje do wykonywania scenografii teatralnych, operowych, ekspozycji muzealnych, ekspozycji wystawienniczych prezentowanych w czasie targów, tworzenie rzeźb, imitacji powierzchni (marmur, kamień, rdza, metale itd), tworzenie obiektów reklamowych. Od niedawna specjalizuje się w tatuażu :)

Urszula Zygiel

Artysta plastyk; absolwentka Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (specjalność: Malarstwo sztalugowe; Malarstwo w architekturze). Trener młodzieżowy. Animator NGO. Współinicjatorka Festiwalu Sztuk Cyrkowych w Toruniu. Współorganizatorka głogowskiego Festiwalu Kultury Ulicznej GLOGOFF Street Jam. Koordynatorka happeningów plastycznych pn. „Miasto Mówi”, w ramach których powstał szereg projektów (murali) związanych ze sztuką miejską w Głogowie. Współorganizatorka wystaw i plenerów. Prowadzi kursy, zajęcia i warsztaty zarówno z grupami dziecięcymi, młodzieżą jak i grupami osób dorosłych czy seniorów. Z pasją wspiera różnorakie inicjatywy kulturalne i społeczne. Prowadzi swoją własne studio graficzne, w którym realizuje swoje projekty. Eksperymentuje z instalacją.

OpenLAB-Głogów-Małgorzata-Maćkowiak

Małgorzata Maćkowiak

Artysta plastyk o bogatym dorobku wystawienniczym, praktyk; doktor sztuk pięknych/ wydział Malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu; instruktor warsztatów twórczych. Zajmuje się również edukacją artystyczną i pisaniem o sztuce.

Łukasz Zygiel

Muzyk, basista, udzielający się w kilku zespołach i projektach muzycznych z doświadczeniem scenicznym i studyjnym. Producent i wydawca muzyczny – prowadził małą agencję koncertową i wydawnictwo muzyczne – wiedzę chętnie wykorzystuje na swoich zajęciach. Jego zajęcia to nie tylko nauka gry na instrumencie, ale także szeroki zakres wiedzy o muzyce (kompozycje, harmonia, występ estradowy, występ sceniczny, elementy przemysłu muzycznego, itp.), z użyciem różnych instrumentów i urządzeń zarówno do generowania, jak i rejestrowania dźwięku.

Zostań prowadzącym

Jeśli interesujesz się sztuką, wytwórstwem, architekturą, techniką oraz ogólnie ruchem Do It Yourself (DIY) skonatkuj się z nami i dołącz do naszego zespołu!


OpenLAB to przestrzeń dla osób kreatywnych mieszcząca się na ok. 500m2. Wierzymy w ducha współpracy i różnorodności – nasi członkowie m.in. tworzą muzykę, robią zdjęcia i uczą się pracy z obrazem, wytwarzają elementy scenografii czy dekoracji, rysują, malują, szyją, projektują zielone instalacje i murale w przestrzeni miasta, zajmują się grafiką i tworzą e-usługi w przestrzeni Internetu.

Możesz do nas dołączyć i korzystać z inspirującego przepływu energii między materią a przestrzenią wirtualną pracując nad swoimi projektami. Możesz też znaleźć tu partnerów i sprzęt do rozwinięcia swoich pomysłów, uczestniczyć w licznych warsztatach, spotkaniach, czy konferencjach lub wykorzystać naszą przestrzeń do organizacji własnego wydarzenia.

Jeśli masz swoją pasję i jesteś gotowa/y podzielić się nią z innymi – u nas znajdziesz przestrzeń dla swoich działań i okazję do realizacji zajęć z adeptami sztuki, w której Ty czujesz się najpewniej.

Czego oczekujemy

Do współpracy z naszą Fundacją, która realizuje projekt Otwarte Pracownie Twórcze (warsztatowe zajęcia z dziećmi / młodzieżą / dorosłymi), poszukujemy osoby do prowadzenia zajęć twórczych w ramach swojej własnej Pracowni.

Co oferujemy

 • zatrudnienie na podstawie umowy zlecenie w ilości 64-128h w ramach realizowanego programu w bieżącym roku
 • własną przestrzeń do pracy – nasza przestrzeń OpenLAB liczy blisko 500m2
 • wsparcie organizacyjne, logistyczne i promocyjne
 • możliwość realizacji dodatkowych warsztatów na zasadach komercyjnych
 • stopniowe wyposażanie pracowni (w ramach pozyskiwanych środków)

Kluczowe obowiązki

 • samodzielne prowadzenie bloku tematycznego zgodnie z założeniami programu rocznego pracowni oraz zgodnie z zachowaniem przepisów (regulamin)
 • wzajemna współpraca z pozostałymi instruktorami

Osoba, której szukamy powinna przede wszystkim czerpać radość z obcowania z ludźmi i spełniać poniższe wymagania:

 • Poczucie estetyki, kreatywność, umiejętność pracy w grupie
 • Doświadczenie w prowadzeniu zajęć warsztatowych z wybranego zakresu – w oparciu o pasje/zainteresowania własne Prowadzącego (z zakresu stolarstwa, witrażu, metaloplastyki, eko-design, rękodzieło, plastyka, muzyka; itp. – wymagane posiadanie danej umiejętności)
 • Wysoka kultura osobista, otwartość, kreatywność, odpowiedzialność, duża empatia, cierpliwość, umiejętność pracy w zespole
 • Preferowane wykształcenie wyższe (kierunki pedagogiczne i/lub artystyczne) lub kurs pedagogiczny
 • Mile widziane doświadczenie w pracy z dziećmi / młodzieżą / dorołsymi / seniorami
Czekamy na twój kontakt – spotkajmy się i porozmawiajmy!

Czy masz odwagę
odkryć swoją kreatywność?

Uwielbiasz zdobywać nowe umiejętności? Chcesz odkryć w sobie zupełnie nowy talent? Jeśli tak, to kreatywne warsztaty będą czymś dla Ciebie!