ZESPÓŁ

Zespół

Tematem przewodnim OpenLAB Głogów jest #kreatywność. Dlaczego? Tworzenie otwartego społeczeństwa obywatelskiego wymaga kreatywności, otwartości umysłu czy żyłki poszukiwacza. To nie tylko aktywność „statyczna” – to przede wszystkim ludzie z natury kreatywni, który nie boją się wyzwań, jakie stawia przed nimi współczesny świat nowych technologii, ale i „zwykłe” manulane działanie.

 Urszula Zygiel

Urszula Zygiel – artysta plastyk; absolwentka Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (specjalność: Malarstwo w architekturze). Trener młodzieżowy. Animator NGO. Współinicjatorka Festiwalu Sztuk Cyrkowych „Altergrawitacja” w Toruniu. Współorganizatorka głogowskiego Festiwalu Kultury Ulicznej GLOGOFF Street Jam. Koordynatorka happeningów plastycznych pn. „Miasto Mówi”, w ramach których powstał szereg projektów (murali) związanych z ze sztuką miejską w Głogowie. Współorganizatorka wystaw i plenerów. Prowadzi kursy, zajęcia i warsztaty zarówno z grupami dziecięcymi jak i z młodzieżą. Z pasją wspiera różnorakiego typu inicjatywy kulturalne i społeczne. Prowadzi swoją własne studio graficzne, w którym realizuje różnorakie projekty. Eksperymentuje z instalacją.


 

OpenLAB-Glogow-Maciej-Kups-Rob-in-WoodMaciej Kupś aka Rob in Wood

Z wykształcenia leśnik, z wykonywanego przez ostatnie dwadzieścia parę lat zawodu szkoleniowiec i przedsiębiorca. Twórca marki Rob in Wood, pod którą realizuje swoje pasje związane z tworzeniem przedmiotów użytkowych w duchu eko-stolarki i up-cyclingu, prowadzi warsztaty eko-designu oraz warsztaty relacji. Autor artykułów o drewnie oraz eko-stolarce w pismach branżowych. Muzyk, wielbiciel trekkingu, podróży oraz dobrego wina.


Dariusz Mikołajewicz fotograf Głogów

DARIUSZ MIKOŁAJEWICZ – fotograf, grafik, studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej,

Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi wydział operatorski kierunek fotografia jak i w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie kierunek: grafika o specjalności projektowanie graficzne.

Kilkunastoletnia praca dla mediów.  Pracę z mediami zaczął jeszcze jako „wolny strzelec” była to ówcześnie największa gazeta regionalna Express Zachodni. Następnie pracował na etacie w gazecie Sami i Tygodniku Głogowskim. Współpracował i publikował w takich gazetach jak: Gazeta Lubuska, Konkrety, Słowo Polskie, Gazeta Wrocławska, Newsweek Polska. Po wyspecjalizowaniu się w fotografii sportowej współpracował na stałe z: Słowem Sportowym, Sportem, Przeglądem Sportowym, Za Trzy, Basket. Współpracował z portalem Radio Elka.

Fotografia. Uczestnik wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Odznaczony przez Prezydenta Miasta Głogowa medalem „1000 letni Głogów” za działalność fotograficzną. Jego fotografie posłużyły do produkcji dziesiątek wydawnictw, stron internetowych, katalogów i kalendarzy.

Poligrafia i reklama. Od prawie ćwierć wieku zajmuję się różnego rodzaju działalnością związaną z drukiem i poligrafią. Wykonał dziesiątki publikacji typu książki, foldery, gazety, plakaty itp.

Działalność edukacyjna. Od kilku lat przy Miejskim Ośrodku Kultury prowadził zajęcia z fotografii dla zaawansowanych i początkujących, obecnie naucza fotografii  i projektowania kampanii reklamowych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Głogowie. Prowadzi szkolenia z fotografii analogowej gdzie uczestnicy mogą nauczyć się starych technik fotograficznych (klasycznych jak i szlachetnych). Prowadzi  pogadanki fotograficzne dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.


Dołącz do zespołu

Jaki projekt chciałbyś zrealizować w tym roku? A może chcesz poprowadzić warsztaty dla uczestników OpenLAB Głogów? Zapraszamy do składania swoich propozycji!

Prowadząc prelekcję lub warsztaty w ramach OpenLAB Głogów masz satysfakcję z dzielenia się wiedzą, zdobywasz doświadczenie i promujesz siebie wśród specjalistów i osób zainteresowanych daną formą twórczości. Możesz nawiązać bezpośredni kontakt z gronem osób zajmujących się dziedzinami pokrewnymi i nawiązać współpracę lub rozwiać wątpliwości dotyczące problematycznych kwestii. Nie zwlekaj więc – jeżeli masz coś ciekawego do powiedzenia – zgłoś się!

W trakcie tegorocznego planu działań odbywają się zajęcia w ramach cztereach pracowni: plastycznej, eko-stolarki, robolab i muzycznej.

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły – interesujesz się krawiectwem, ogrodnictwem, tworzysz własnego robota, a może po prostu chcesz pracować w grupie? Zapraszamy do współpracy!

Wymagania

Musisz mieć wiedzę w swojej dziedzinie i chęci by się rozwijać. Jeśli do tego potrafisz zarażać swoją pasją innych to w OpenLAB Głogów znajdziesz swoje miejsce.

Korzyści dla prowadzących

Zapewniamy infrastrukturę, wyposażenie i wsparcie w zakresie organizacyjnym (logisytka i administracja) oraz pozyskiwania funduszy na działania. Niczym inkubator pomysłów – wspieramy loklanych twórców.

ZGŁOŚ PROPOZYCJĘ WSPÓŁPRACY