Skip to main content

HARMONOGRAM old

Aby zapisać się na warsztaty wypełnij Formularz zgłoszeniowy

 

LAB01

OTWARTA PRACOWNIA KRAWIECKA

KRAWIECTWO

ANNA KUCZAŁA

      PONIEDZIAŁEK 17.00 // Grupa otwarta 16+

Propozycja zajęć dla osób pragnących projektować niepowtarzalne kreacje i dodatki. Żyjemy w czasach konsumpcjonizmu …zalewa nas fala odzieży z Chin o słabej jakości, o powtarzających się i mało kreatywnych fasonach. Na co dzień wiele osób myśli o tym, aby wprowadzić do swojej garderoby coś unikatowego, nietuzinkowego – zapraszamy na warsztaty! Proponujemy edukację na temat mody w artystycznym znaczeniu tego słowa. Praktyczne warsztaty, które zarażą uczestniczki do projektowania, szycia i indywidualnego myślenia o modzie. Te zajęcia poszerzą modowe horyzonty i urozmaicą estetyczną prezencję głogowianek :)

Tematyka warsztatów obejmuje:  ubranie jako język mody; rysunek żurnalowy (ilustracja mody); kolory w modzie i ich emocje; łączenie kolorów; dopasowywanie kolorystyki ubioru do urody; tkaniny i ich dobór; trendy w modzie; szycie artystyczne strojów wieczorowych; korygowanie wad sylwetki ubiorem oraz właściwym doborem kolorystyki; projektowanie ubrań dla dzieci.

 

 

 

LAB02

OTWARTA PRACOWNIA STOLARSKA

EKO DESIGN

MACIEJ KUPŚ – ROB IN WOOD

       ŚRODA 17.00 // Grupa otwarta 16+

Podczas tych warsztatów uczymy podstaw pracy narzędziami i elektronarzędziami stolarskimi. Nasze działania koncentrujemy wokół idei eko-stolarki, up-cyclingu i re-designu. Najchętniej stosujemy materiały z odzysku, stare drewno, meble. Przetwarzamy, przebudowujemy, kreujemy od nowa, bawimy się formą. Staramy się być możliwie blisko tego, co naturalne i ekologiczne. Uczymy kreatywnego tworzenia przedmiotów i nietuzinkowych technik pracy.

 

 

 

 

LAB03

OTWARTA PRACOWNIA PLASTYCZNA

RYSUNEK & MALARSTWO

URSZULA ZYGIEL

        CZWARTEK 16.00 // Grupa dziecięca 9+

Cykl warsztatów zakłada zarówno naukę rysunku i malarstwa w klasycznym ujęciu, jak i nowsze formy wyrazu. Mile widziani są zarówno początkujący jak i zaawansowani pasjonaci sztuki albowiem warsztaty będą również okazją spotkania, wymiany doświadczeń, integracji osób o zamiłowaniach artystycznych.

Uczestnicy grupy warsztatowej zapoznają się bądź zinterpretują klasyczne techniki i technologię malarstwa i rysunku (np. proces od stworzenia podobrazia do namalowania obrazu). Będziemy poznawać i rozwijać warsztat pracy artysty a powstające prace będą się stawać zapisem ekspresji i rozważań autora. W zależności od kształtu skomponowanej grupy, program spotkań dostosowany zostanie do potrzeb uczestników.

Zajęcia są bezpłatne. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Grupa liczyć będzie maksymalnie 12 osób.

 

 

 

LAB04

OTWARTA PRACOWNIA FOTOGRAFICZNA

FOTOGRAFIA

DARIUSZ MIKOŁAJEWICZ

      CZWARTEK 17.00  //  Grupa 1

      SOBOTA 09.00 // Grupa 2

Wśród tematów spotkań pojawią się: Podstawy fotografii – zagadnienie czasu i przysłony, głębia ostrości, jak wykonywać ostre zdjęcia; Makrofotografia bez tajemnic; Oświetlenie w fotografii portretowej; Fotografia architektury; Fotografia produktowa; Fotografia drogi gwiazd; Fotografia nocna; Wykonywanie panoram fotograficznych; Fotografia sportowa; Jak fotografować zimą; Malowanie światłem; Bokech w fotografii; Filtry fotograficzne; Lampa błyskowa w fotografii; Światło zastane w fotografii; Strobing; Balans bieli w fotografii; Fotografia w HDR.

 

 


WSZYSTKIE WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE