Skip to main content
PRACOWNIA MODELARKSA – WARSZTAT SCENOGRAFICZNY

Jak wykonać imitację piaskowca

Krok po kroku

W cyklu kilku krótkich filmów przedstawimy Wam proces wykonania imitacji piaskowca na ścianie. Począwszy od przygotowania materiału w postaci styropianu, obrobienia go, utwardzenia, przygotowania odpowiednich kolorów aż po sam proces malowania go na ścianie.

Niezbędne akcesoria: styropian o grubości max 2 cm, rozpuszczalnik Nitro, rękawiczki ochronne, kubeczek, pędzel, pistolet do kleju do styropianu i wolna ściana 🙂

Adam Kopiec prezentuje:
Wykonaj
piaskowiec na ścianie!

Jak wykonać imitację piaskowca

Odcinek 1/4

W pierwszym odcinku Adam opowiada o styropianie: jaki styropian najlepiej wybrać, jak nadać mu odpowiednią strukturę i fakturę oraz w jaki sposób przymocować go do ściany.


Jak wykonać imitację piaskowca

Odcinek 2/4

W drugim odcinku Adam opowie o sposobie utwardzania, pokaże w jaki sposób powinniśmy właściwie zabrać się za nakładanie masy utwardzającej na przygotowane wcześniej i naklejone na ścianę płyty styropianowe.


Jak wykonać imitację piaskowca

Odcinek 3/4

W trzecim odcinku Adam wytłumaczy jak dobierać i mieszać ze sobą kolory. Opowie o doborze proporcji kolorów i farb. Pokaże Wam narzędzia, które ułatwią Wam pracę przy wykonaniu piaskowca. Zdradzi również tzw. „patent” na to, aby Wasze kolory mocniej trzymały się podłoża.


Jak wykonać imitację piaskowca

Odcinek 4/4

W czwartym, ostatnim odcinku Adam pokazuje jak krok po kroku nakładać odpowiednie kolory. Zdradzi Wam swoje triki, które wykorzystuje podczas procesu malowania. Zobaczycie jak wykorzystuje w całym procesie wałki, pędzle i co możecie przy ich pomocy osiągnąć.

POMYSŁ i REALIZACJA: Adam Kopiec dla FUNDACJI LOKALNYCH INICJATYW SPOŁECZNYCH (FLIS.org.pl).

Produkcja dofinansowana z środków Gminy Miejskiej Głogów.

KIM JEST NASZ PROWADZĄCY?

Adam Kopiec

Rysownik, grafik warsztatowy, wykonawca scenografii oraz rekwizytów teatralnych. Od ponad 15 lat zajmuje się grafiką warsztatową. Technika w której się specjalizuję to akwaforta. Uczestnik wielu wystawach grupowych oraz indywidualnych. Wieloletni pracownik branży scenograficznej. Realizator scenografii wielu projektów dla największych oper i teatrów europejskich, ekspozycji plastycznych dla muzeów oraz opraw plastycznych dla wydarzeń targowych.