Skip to main content

Nowy rok, nowy działania, nowe…

Z początkiem roku 2019 w OpenLABie zachodzą kolejne zmiany. Reorganizujemy ofertę programową, planujemy remonty i wdrażamy nowe zasady.

OpenLAB to miejsce twórczych działań dla mieszkańców Głogowa, które działa od 2006. Przez 10 lat funkcjonowało jako Klub Działań Twórczych OM Studio przy Stowarzyszeniu dla Dzieci i Młodzieży Szansa. Od roku 2011 w animację tego miejsca i organizację szeregu działań z obszaru kultury zaangażowany był zespół Fundacji Lokalnych Inicjatyw Społecznych. I to właśnie Fundacja FLIS przejmuje z początkiem bieżącego roku pieczę organizacyjną i merytoryczną na Otwartymi Pracowniami Twórczymi OpenLAB.

Zmiany nie tylko na papierze

Planujemy przede wszystkim zmianę dotychczasowego modelu działania Planujemy aktualizację oferty edukacyjnej. Pojawią się zmiany w składzie osobowym prowadzących. Wprowadzamy także odpłatność za korzystanie z OpenLABu. Mimo, że na działania pozyskujemy granty z różnych źródeł, to samo utrzymanie siedziby i organizacja działań wymagają nakładów pracy i inwestycji. Opłaty pozwolą utrzymać i rozwijać nasze pracownie. Więcej informacji o modelu odpłatności niebawem.

Pracujemy także nad nowymi zasadami korzystania z OpenLABu – tworzymy regulamin i wypracowujemy warunki współpracy z prowadzącymi. O tych zasadach więcej za kilka tygodni.

Planujemy także serię remontów – chcemy podnieść zarówno bezpieczeństwo jak i komfort korzystania z naszych piwnicznych pomieszczeń. W ubiegłym roku dzięki Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej w Głogowie udało się wstawić nowe drzwi wejściowe oraz wymienić stolarkę okienną we wszystkich pomieszczeniach. Udało się także okna piwniczne do naszych pomieszczeń zabezpieczyć specjalnymi metalowymi kratami. W tym roku planujemy kolejne zmiany, o których więcej niebawem.

Planujemy także aktualizację strony internetowej, gdzie będziemy informować o naszych działaniach. Zaglądajcie do nas częściej – oprócz nowej oferty programowej, postaramy się mieć nowe wieści kilka razy w miesiącu.

Wszystkie zmiany powodują, że z działaniami ruszymy później niż zazwyczaj – planujemy ponowny start w okolicach marca, ale dokładny termin jeszcze ustalamy.

Zapraszamy do współpracy i korzystania z naszej oferty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.